Як встановити графік зустрічей з дитиною?

Дата: 21.08.2020 14:54

Той з батьків який проживає окремо від дитини, після розлучення може стикатись з такою проблемою, як перешкоджання у спілкуванні з дитиною іншим з батьків. Як діяти у випадку, якщо вам перешкоджає у спілкуванні з дитиною той з батьків з ким вона проживає? Як знайти шляхи вирішення проблеми та куди звертатись?

Способи встановлення графіку спілкування з дитиною?

Враховуючи наявність або відсутність спору між батьками, щодо участі того з батьків хто проживає окремо у спілкуванні з дитиною, графік спілкування може встановлюватись у такий спосіб:

1. Добровільно, шляхом укладення нотаріально посвідченої угоди;

2. Вирішення спору за допомогою органу опіки та піклування;

3. Вирішення спору в судовому порядку.

Вирішення спору за допомогою органу опіки та піклування. Куди звернутись?

Якщо між батьками дитини не досягнуто згоди щодо спілкування з дитиною того з батьків хто проживає окремо, то спір між ними може вирішуватись органом опіки та піклування.

Заява для вирішення спору подається до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини тим з батьків хто проживає окремо від дитини.

Документи які необхідно додати до заяви?

• копію паспорта;

• довідку з місця реєстрації (проживання);

• копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (в разі наявності);

• копію свідоцтва про народження дитини.

Розгляд заяви.

Після подання заяви, працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, у разі можливості з іншими родичами дитини, а також звертається до соціального закладу та/або фахівця із соціальної роботи щодо забезпечення проведення оцінки потреб батьків з метою встановлення здатності матері, батька виконувати обов’язки щодо виховання дитини та догляду за нею про, що складається відповідний висновок, який передається до районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади, виконавчого органу міської, для прийняття відповідного рішення.

Розглядаючи заяву до уваги беруться ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров’я дитини, факти вчинення домашнього насильства стосовно дитини або за її присутності та інші вагомі обставини.

Вирішення спору в судовому порядку.

Для розгляду справи у судовому порядку, тому з батьків який хоче встановити графік зустрічей з дитиною, необхідно подати до суду за зареєстрованим місцем проживання чи місцем перебування другого з батьків, позовну заяву про встановлення графіку зустрічей з дитиною.

Під час розгляду заяви, судом береться до уваги письмовий висновок про способи участі одного з батьків у вихованні дитини, місце та час їх спілкування, складений на підставі відомостей, одержаних службою у справах дітей в результаті проведення бесіди з батьками, дитиною, родичами, які беруть участь у її вихованні, обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються зазначеної справи.

Судовий збір.

За подання позовної заяви про встановлення графіку зустрічей з дитиною справляється судовий збір,  за вимогу немайнового характеру, у сумі 0,4 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (станом на серпень 2020 року 840 грн. 80 коп.).

Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;

Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;

Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103. Знайти відповідь на юридичне запитання можна також у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Олена Король,

заступник начальника відділу

«Захарівське бюро правової допомоги»