Цебриківська громада
Одеська область, Великомихайлівський район

Історична довідка

Навесні 1804 року було засновано село Цебрикове. Це були землі підполковника царської армії Романа Цебрикова, які він отримав за заслуги в російсько-турецьких війнах. У перші роки заснування розвиток села відбувався повільно. У 1811 році було прийнято рішення про заселення Цебрикове колоністами,  а 1812 році почалось будівництво житлових приміщень для болгарських переселенців. Але  історичні обставини склалися так, що поселенцями села стали німці вихідці з Вюртемберга.

Прибувши в 1817 році на місце поселення вони знайшли  17 хат без покрівлі. У  1819 році було збудовано ще  15 будинків, а через 5 років звели будинки для всіх колоністів. В 1819 році на загальних зборах колоністів новій колонії дали назву Гофнунгсталь. На 1907 рік до Гофнунгстальської волості входило вже 62 населених пункти, в яких проживало 14 тисяч жителів. У самій колонії Цебрикова ( Гофнунгсталь) населення на 1916 рік становило 1985 осіб.

Радянська влада вперше в селищі  була проголошена 25 грудня 1917 року. На початку 1919 року спалахнуло повстання німецьких колоністів у Цебриковому. Воно було найбільше і залишило особливий слід в історії. Повстання було зупинено  і селище було взято червоноармійцями. Остаточно Радянська влада у волості затвердилась тільки в грудні 1920 року.

В кінці 1923 року у зв’язку з реформою волость була перетворена на район з райцентром в селищі Цебрикове.

Жорстока війна  1941- 1945 рр. не проминула с. Цебрикове . Бій за селище розпочався у квітні 1944 році. Визволили Цебрикове та навколишні села 4 квітня 1944році. По закінченню війни розпочалася розбудова та відновлення народного господарства.

На сьогоднішній день на території  Цебриківської ОТГ функціонують:чотири школи, дитячий садок «Вербичка», ФАП-2, станція швидкої допомоги – 1, ДНЗ «Цебриківський професійний аграрний ліцей» -, амбулаторія , два Будинки культури.

День села– 18 вересня.